Historie  

Skupina Merllin vznikla v roce 2002. Původní sestavu kapely tvořili – baskytarista a zpěvák Pavel Novák a kytarista Josef Zdražil z Dobrého Pole na Mikulovsku a zpěvačka Hanka Müllerová, která původně obsluhovala i klávesové nástroje, a její mladší bratr bubeník a zpěvák David Müller z Moravského Krumlova. Od počátku se repertoár kapely Merllin zaměřoval na osvědčené hity zejména z oblasti populární hudby od domácích i zahraničních interpretů. Skupina ve složení baskytara, elektrická kytara, klávesy, bicí a zpěv tak začala hrát na nejrůznějších akcích prakticky po celé jižní Moravě, zejména na Břeclavsku, Mikulovsku a Znojemsku.
Ve stejném roce se ke kapele přidal klávesista František "Fany" Štefl z Rakšic. Za klávesovými nástrojemi  vystřídal Hanku, která se tak mohla více věnovat hře na akustickou kytaru, ale hlavně sólovému zpěvu. Ze skupiny Merllin se tak stává kvintet a pokračují dále ve stále častějším hraní na tanečních zábavách, plesech, slavnostech nejrůznějšího druhu a i soukromých akcích jako např. svatby a narozeniny.
V roce 2004 kapelu dočasně opouští klávesista František Štefl, který musel na rok nastoupit na povinnou vojenskou službu a následně poté z kapely definitivně odchází kytarista Josef Zdražil. Za klávesovými nástroji se dočasně objevil Vladimír Vovo, který pocházel až z Ukrajiny a byl známý především v působení v cirkusu Berousek. Na post kytaristy nastupuje Jakub Adam z Moravského Krumlova z místní rockové kapely Naškrk. Po 12 měsícíh místo klávesisty opět zaujímá František Štefl. Kapela Merllin se tak v roce 2005 vrací ve "staronové" sestavě – Pavel Novák (zpěv, baskytara), Hanka Müllerová (zpěv, akustická kytara), David Müller (bicí, zpěv), František Štefl (klávesy, zpěv) a Jakub Adam (elektrická kytara) – tato sestava fungovala od roku 2005 do roku 2006. Vystupuje na malých i velkých akcích všeho druhu a úspěšně se prosazuje mezi konkurencí.
Závěr letní sezóny 2006 však poznamenala kapelu tragická událost. Kytarista Jakub Adam při automobilové nehodě tragicky umírá. Kapela zvažuje dál svoji existenci, domluvené akce však rozhodně chce odehrát. David proto kontaktoval svého kamaráda kytaristu Petra "Nemika" Nemeškala z rockové kapely R.U.M., který jeho nabídku na post kytaristy v kapele přijal. 
Skupina odehrála domluvená představení a zvažovala další pokračování. Začíná rok 2007. Během plesové sezóny baskytarista a zpěvák Pavel zjišťuje, že se jeho názory a myšlenky již delší dobu neshodují s názory ostatních členů kapely. Sám tedy skupinu opouští, a jelikož je kapelníkem a majitelem aparatury, je kapela téměř před rozpadem. Zbývající členové si nechávají čas na rozmyšlenou, co bude dál.
Po několika měsíční pauze byl na základě inzerátu do kapely z několika zájemců vybrán nový baskytarista Josef Slezák z Otrokovic. Kapela obměňuje dosavadní repertoár, nakupuje novou aparaturu a začíná hrát od července 2007 do dubna 2009 v nové sestavě, kterou tvořily Petr Nemeškal (kytara), Josef Slezák (baskytara), Hanka Müllerová (zpěv,akustická kytara), David Müller (bicí, zpěv), František Štefl (klávesy, zpěv).
Na začátku roku oznamuje odchod baskytarista Josef Slezák a v dubnu 2009 je do kapely přizván bývalý dlouholetý spoluhráč kytaristy Petra Nemeškala baskytarista Jiří "Palec" Vespalec z Ivančic. Nakonec asi měsíc po přibrání nového baskytaristy odchází sám kytarista Petr Nemeškal. Na základě inzerátu je, ale téměř okamžitě po oznámení zprávy o odchodu Petra Nemeškala, přijat do kapely nový kytarista Alex Chochina  Padrittto  z Jindřichova Hradce. Kapela Merllin tak v letní sezóně 2009 začíná opět v nové sestavě, kterou tvoří - Hanka Müllerová (zpěv, akustická kytara), David Müller (bicí, zpěv), František Štefl (klávesy, zpěv), Alex Chochina Padritto(kytara, zpěv) a Jiří Vespalec (baskytara, zpěv).

K 1.1.2013 se s kapelou loučí baskytarista Palec a na jeho místo nastupuje dlouholetý známý Alois Švejda, který s Hankou už v minulosti spolupracoval ve formaci zvané Isabelle. I na postu kytary dochází k velkým změnám, Alex pro svojí velkou vytíženost odchází a hlavním kytaristou se stává Roman Müller. Jelikož Roman působí ještě ve formaci bezKofeinu, zaučuje Merllin dva kytaristy zároveň. Jako externí člen začíná své kytarové umění prezentovat Petr Hanák.
Asi po čtyřech společných zkouškách kapela vyráží na plesovou sezonu 2013. Kromě secvičení stávajícího repertoáru kapela zkouší i nové skladby a zařazuje živě hrané lidovky s výpomocí Karla Koryťáka, který ovládá akordeon. Tím rozšiřuje Merllin svoje pole působnosti a je tedy vhodnou volbou i na hody, předhodové, myslivecké či hasičské plesy. 
 
Bývalí členové kapely: 
Pavel Novák (baskytara, zpěv), Josef Slezák (baskytara), Josef Zdražil (kytara), Jakub Adam (kytara), Petr Nemeškal (kytara), Vadimír Vovo (klávesové nástroje), Jiří Vespalec (baskytara), Alexander Rešl (kytara)
 
 

 

 
Anketa
Návštěvnost
Online: 3
Dnes: 23
Celkově: 143385
Vzkazy
Potok 22.12.2017
Včera večer ve Voroněži pro Bomar jste byli opravdu dobří. Všechno odehráno rukama bez berliček a podvodných playbacků. Díky za prima muziku.
Vice->
bottomImage
Brno Wannieck Gallery
Nejbližší akce